Materace medyczne – rodzaje, opinie

Komu dedykowany jest materac medyczny?

Materace medyczne posiadać muszą wymagane prawnie certyfikaty jakości oraz opinie ośrodków rehabilitacyjnych – jedynie wówczas uznać je możemy za produkt wspomagający nasze zdrowie. Zanim producent zaoferuje klientowi materac rehabilitacyjny, przechodzi on odpowiednie testy i badania, których celem jest dokładna ocena jego właściwości. Powinien on nie tylko być bezpieczny dla zdrowia chorego, ale również wpływać na jego poprawę. Pamiętajmy jednak, iż materace medyczne nie są zarezerwowane wyłącznie dla osób chorych. Modele tego typu dedykowane są wszystkim tym, którym zależy na większym komforcie i jakości snu.

Powierzchnia maksymalnie dopasowana do ułożenia ciała

Materace medyczne doskonale podtrzymują kręgosłup, stanowiąc dla niego właściwą podporę. Mocne wsparcie ciała ważne jest w przypadku osób z poważnymi zwyrodnieniami, obrażeniami powypadkowymi lub dochodzącymi do siebie po operacji. Głównym celem materacy medycznych jest zapewnienie mięśniom, stawom oraz kręgosłupowi zdrowego odpoczynku nocnego. Wyprofilowanie materaca rehabilitacyjnego sprawia, iż doskonale dopasowuje się on do ułożenia ciała, nie uciskając żadnej jego części. Zapewnia właściwe krążenie, jednocześnie pozwalając na rozluźnienie mięśni. Wykorzystane w produkcie strefy twardości pozwalają na maksymalne dopasowanie się powierzchni materaca do sylwetki.

Materace rehabilitacyjne antyalergiczne i higieniczne

Materace medyczne użytkowane mogą być przez osoby starsze bądź poważnie chore, które w łóżku spędzają całą dobę. Niwelują ryzyko powstania odleżyn, dlatego też bardzo często stanowią wyposażenie szpitali lub ośrodków rehabilitacyjnych. Atutem materacy medycznych jest również ich odporność na rozwój bakterii bądź roztoczy. Nie gromadzą w swoim wnętrzu kurzu, dzięki czemu dedykowane są osobom zmagającym się z alergiami. Są w pełni bezpieczne i higieniczne, a dodatkowy pokrowiec, który prać możemy w pralce, umożliwia utrzymanie materaca w czystości. Materace medyczne wykonane są z materiałów przyjaznych skórze wrażliwej – nie podrażniają jej i nie wysuszają. Przystosowane są do łączenia ze stelażami, gdyż ich elastyczna powierzchnia nie jest narażona na zniekształcenie podczas unoszenia poszczególnych części materaca.

Szczególnie polecanymi materacami rehabilitacyjnymi są rodzaje piankowe termoelastyczne, sprężynowe kieszeniowe 7 stref bądź multipocket. Każdy z nich charakteryzuje się odpowiednią specyfiką i właściwościami zdrowotnymi, które umożliwiają zastosowanie materaca u osoby chorej.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.