Materace piankowe vs. materace sprężynowe – porównanie

Dlaczego materac jest ważny?

Łóżko stanowi serce każdej sypialni, jednak jego istotą jest materac – od niego zależy jakość i wygoda naszego snu. Odpowiedni model powinien zapewniać właściwe podłoże i oparcie dla naszego kręgosłupa. Nocny odpoczynek umożliwia mięśniom regenerację po trudach dnia codziennego, dlatego tak ważne jest dobranie materaca do indywidualnych potrzeb.

Producenci oferują nam modele piankowe, sprężynowe, lateksowe bądź kokosowe. Różnią się one między sobą specyfiką i posiadanymi cechami – głównie wypełnieniem.

Materace sprężynowe – solidna konstrukcja

Materace sprężynowe wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Jest to rozwiązanie wybierane przez tradycjonalistów, którzy cenią sobie klasyczne wyposażenie. W zależności od rodzaju spotkać się możemy z materacami wypełnionymi sprężynami w różnej formie – kieszeniowej, multipocket bądź strefowej. Niezależnie od wnętrza, każdy z materacy cechuje się wysoką odpornością na odkształcenia – dedykowany jest zatem osobom o cięższej wadze.

Materace sprężynowe o wypełnieniu kieszeniowym składają się z niezależnych sprężyn umieszczonych w oddzielnych, materiałowych kieszeniach. Zastosowanie tego typu rozwiązania zapewnia materacowi większą stabilność, a tym samym mocniejsze oparcie dla kręgosłupa. Uwagę warto zwrócić również na sprężyny, których praca odbywa się niezależnie od siebie. Cecha ta stworzona została z myślą o parach, bowiem zmiana pozycji partnera podczas snu w żaden sposób nie jest odczuwalna przez drugą osobę.

Model multipocket to materac wykorzystujący innowacyjne rozwiązania. Budową przypomina materac sprężynowy kieszeniowy, jednak ilość zastosowanych sprężyn we wnętrzu jest znacznie większa. Wpływają one bezpośrednio na elastyczność podłoża, punktowo dopasowując się do każdej części naszego ciała. Materac sprężynowy multipocket znacznie zwiększa komfort i wygodę nocnego odpoczynku. Materace strefowe posiadają na swojej powierzchni kilka stref twardości. Ich optymalne rozmieszczenie sprawia, iż podłoże stanowi doskonałą podporę dla całej sylwetki.

Materace piankowe – doskonała sprężystość i elastyczność

Materace piankowe zbudowane są z różnych rodzajów sprężystej pianki. Wnętrze wypełnione jest kanalikami, które odpowiadają za prawidłowy przepływ powietrza i wyparowywanie wilgoci. Produkt cechuje się doskonałą elastycznością, łączony może być zatem ze stelażami. Materace piankowe sprawdzą w przypadku osób zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa bądź przewlekle chorych. Są odpowiednie dla alergików, ponieważ nie gromadzą w swoim wnętrzu kurzu i roztoczy.

Materace piankowe ze względu na sprężystość idealnie dopasowują się do kształtu sylwetki. Nie są narażone na zniekształcenia lub odkształcenia, dedykowane są zatem osobom o każdej wadze. Podzielić je możemy na modele termoelastyczne oraz wysokoelastyczne. Pierwszy z nich wykonany jest ze specjalistycznej pianki, która reaguje na temperaturę ciała - wówczas powierzchnia materaca dostosowuje się do pozycji osoby śpiącej. Materace piankowe wysokoelatyczne charakteryzują się niezwykłą sprężystością oraz elastycznością punktową. Strefy twardości podpierają każdą część ciała, niwelując napięcie mięśni. Modele piankowe są znacznie bardziej odporne na zniekształcenia, niż materace sprężynowe.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.