Materace dla młodzieży

W miarę rozwoju dziecka zmienia się jego sylwetka, a w związku z tym także potrzeby związane z wyposażeniem łóżka. Materace dla nastolatków powinny nie tylko poprawiać jakość i komfort snu, ale przede wszystkim być dopasowane do wzrostu oraz budowy ciała dorastającego, młodego człowieka. Materace młodzieżowe powinny stanowić idealne podparcie dla kręgosłupa i wpływać na regenerację ciała podczas snu. Przy wyborze materaca dla młodzieży warto pamiętać, że młodzi ludzie potrzebują szczególnego podparcia ze względu na ciągły rozwój i kształtowanie się kręgosłupa oraz zmianę wagi i budowy ciała. Nasz sklep z materacami oferuje wyłącznie produkty wysokiej jakości, byś mógł zapewnić swojemu nastolatkowi dobry sen i prawidłowy rozwój.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Materace młodzieżowe - wspomaganie rozwoju nastolatka

Nastolatki prowadzą zazwyczaj aktywny tryb życia, jednak sporo czasu spędzają również w ławkach szkolnych, w pozycji siedzącej Codzienne uczęszczanie na zajęcia oraz wysiłek fizyczny wymagają regeneracji, a odpoczynek senny zapewnia odprężenie organizmu i regenerację mięśni. Materace dla nastolatków muszą zatem spełniać kilka ważnych funkcji:

  • Materac młodzieżowy powinien doskonale podpierać kręgosłup, bowiem w dzień jest on szczególnie obciążony. Odpowiednio dobrany model dopasowuje się do ciała dziecka oraz zapewnia naturalną pozycję kręgosłupowi;
  • materace dla nastolatków muszą być wykonane z najwyższej jakości tworzyw, a ich struktura powinna uniemożliwiać rozwój bakterii, grzybów oraz roztoczy. Materace z naszej oferty są zatem idealne dla alergików;
  • materace młodzieżowe powinny być także odporne na odkształcenia. Bardzo ważne jest, by materac był średnio twardy i dopasowany do kształtu ciała, gdyż musi zapewniać prawidłowe podparcie.

Materace młodzieżowe wchłaniają wilgoć, jednocześnie szybko ją odparowując – przystosowane są do użytkowania latem oraz zimą. Utrzymują prawidłową temperaturę ciała. Wyposażone w pokrowiec, materace dla nastolatków  zapewniają również odpowiednią higienę - w każdym momencie możesz zdjąć pokrowiec i wyprać go w pralce. Poza tym, wszystkie materace dla młodzieży pokryte są materiałem bezpiecznym dla skóry.

Materace dla nastolatków - bezpieczne dla kręgosłupa

Ze względu na intensywny wzrost, nastolatek potrzebuje materaca, który zapewniał mu będzie pełne bezpieczeństwo. Twardość modelu materaca młodzieżowego zależy również od preferencji i potrzeb Twojego dziecka. Wybierz materac, który będzie się maksymalnie dopasowywać do sylwetki. Materace dla młodzieży reagują na ciężar oraz temperaturę ciała. Niwelują bóle kręgosłupa, mięśni oraz karku. Pamiętaj, że nastolatki potrzebują znacznie więcej snu niż dorośli, a efektywny i zdrowy odpoczynek jest gwarancją zebrania sił na kolejny, wymagający dzień.

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego rozmiaru, najpopularniejsze są materace młodzieżowe 80x200 lub 90x200. Mamy jednak w ofercie również materace młodzieżowe 100x200, 120x200, 140x200, 160x200 i 180x200 - w zależności od upodobań i potrzeb nastolatka.

Nasza bogata oferta zawiera nie tylko materace dla młodzieży, ale również materace dla dzieci; wybierzesz u nas także materac dla niemowlaka. Polecamy materace sprężynowe, piankowe, lateksowe, medyczne i rehabilitacyjne, z kokosem, nawierzchniowe oraz dziecięce. Dodatkowo oferujemy stelaże bez regulacji, z regulacją ręczną, elektryczną i poduszki o właściwościach zdrowotnych. Współpracujemy wyłącznie z zaufanymi producentami - polecamy materace młodzieżowe Hilding i Janpol - dostarczamy zatem produkty wykonane z najwyższej jakości tworzyw.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.