Materace sprężynowe

Materace sprężynowe cieszą się ogromną popularnością. U nas znajdziesz bogaty wachlarz produktów tego typu – materace interaktywne, kieszeniowe, kieszeniowe 7 stref, multipocket, multipocket 7 stref oraz hybrydowe. Wysokiej jakości sprężyny, które znajdują się wewnątrz konstrukcji, zapewniają wygodny i spokojny sen. Polecane są miłośnikom klasycznych modeli, którzy cenią sobie komfort odpoczynku. Materac sprężynowy jest niezwykle wytrzymały oraz odporny na duże obciążenia, doskonale sprawdzi się zatem również dla osób o większej masie ciała.

Pokazano 1-15 z 74 pozycji

Materac kieszeniowy, multipocket czy 7 stref?

Materace sprężynowe różnią się od siebie pod względem twardości i konstrukcji. O ile twardość można po części uznać za kwestię indywidualną, o tyle budowa ma bardzo duży wpływ na komfort użytkowania. Materace sprężynowe starszego typu powstawały na bazie samych sprężyn, które nie były zamknięte w dodatkową kieszeń. Dzisiaj to rozwiązanie jest rzadko spotykane, a zamiast zwykłych sprężyn zastosowano znacznie trwalsze konstrukcje. Im wyższej klasy materace, tym większa cena, ale zawsze warto zainwestować w dobrą jakość snu. Materace sprężynowe można podzielić na trzy kategorie.

 • Materace sprężynowe kieszeniowe posiadają w swoim wnętrzu sprężyny, które umieszczone są w osobnych kieszeniach. Ze względu na ich elastyczność, powierzchnia materaca idealnie dopasowuje się do każdej pozycji i kształtu ciała.
 • Materace sprężynowe typu multipocket to rozwiązanie dla osób bardziej wymagających. Zastosowane w konstrukcji sprężyny cechują się wysoką elastycznością punktową, która zapewnia większą wygodę oraz podparcie ciała.
 • Materace wyposażone w strefy tworzą na powierzchni obszary o określonej twardości. Sprężyny niezależnie od siebie podpierają poszczególne partie ciała, odciążając mięśnie. Kręgosłup znajduje się w swojej naturalnej pozycji, niwelując bóle i napięcie.

Materac sprężynowy - jak wybrać najlepszy model?

Idealny materac sprężynowy to taki, na którym wyśpisz się dobrze, wstaniesz wypoczęty i bez bólu pleców. Opinie na temat konkretnych modeli mogą być pomocne, ale pamiętaj, że materac musi spełniać Twoje indywidualne oczekiwania. Poza wyborem odpowiedniego materaca musisz też podjąć decyzję odnośnie jego wielkości. W przypadku pojedynczego łóżka wystarczy, że materac sprężynowy będzie odpowiadał wymiarom ramy. Do łóżka małżeńskiego możesz kupić jeden duży materac albo dwa pojedyncze. Podwójny materac mogą wybierać pary o niewielkiej różnicy wagi. Jeśli jedno z Was waży znacznie więcej od drugiego, lepiej zdecydować się na dwa pojedyncze materace. U nas znajdzie materace sprężynowe o wymiarach:

 • 80 x 200 cm,
 • 90 x 200 cm,
 • 100 x 200 cm,
 • 120 x 200 cm,
 • 140 x 200 cm,
 • 160 x 200 cm,
 • 180 x 200 cm,
 • 200 x 200 cm.

Materace sprężynowe - zalety

Nasz sklep z materacami oferuje produkty pochodzące od wiodących producentów. Materace sprężynowe wykonane z wysokogatunkowych tworzyw charakteryzują się niezwykłą żywotnością. Delikatne materiały przyjemnie otulają ciało, dzięki czemu odpoczynek nocny przebiega w spokojnej atmosferze. Wykorzystane tworzywa, w zależności od modelu, mogą się nieco od siebie różnić – jednak każde z nich to gwarancja pełnej ochrony. Materac sprężynowy nie wchłania kurzu oraz uniemożliwia rozwój bakterii, dlatego to doskonałe rozwiązanie dla alergików. Sprawdzą się również w przypadku osób chorych bądź cierpiących na schorzenia i bóle kręgosłupa. 

Materac sprężynowy wyposażony w pokrowiec zapewnia pełną kontrolę nad wilgocią, doskonale ją wchłaniając. Użytkowany może być latem oraz zimą, ponieważ nie wzmaga pocenia się i utrzymuje właściwą temperaturę ciała. W każdym momencie istnieje możliwość zdjęcia pokrowca oraz szybkiego odświeżenia w pralce. Oprócz materacy sprężynowych posiadamy w swojej ofercie modele piankowe, lateksowe, medyczne i rehabilitacyjne, z kokosem, nawierzchniowe oraz dziecięce.
 

Filtruj ofertę (73 produkty)

Producent

Rozmiar materaca

Twardość materaca

Cena

599 zł - 5 427 zł

Wyrób medyczny

Gwarancja (lata)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.