Materace dla niemowląt

Narodziny dziecka to przełomowy moment w życiu każdej rodziny. Materace dla niemowląt wykonane z bezpiecznych tworzyw są obowiązkowym elementem wyposażenia dziecięcego łóżeczka. W pierwszych miesiącach życia dziecko śpi przez większość czasu, dlatego tak ważne jest zadbanie o jego komfort i dobrą jakość snu. Prawidłowe dobranie materaca dla niemowlaka wspomoże sen i zapobiegnie w przyszłości problemom kręgosłupa. Nasz sklep z materacami poleca wyłącznie produkty wysokiej jakości, byś mógł zapewnić swojemu maluchowi prawidłowy rozwój.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Materace dla niemowląt - czym się charakteryzują?

Oferta materacy dla dzieci jest bardzo szeroka. Możesz zdecydować się na materac lateksowy dla noworodka i niemowlaka lub materac piankowy do łóżeczka. Zanim jednak dokonasz zakupu właściwego modelu materaca dla noworodka, zwróć uwagę na kilka właściwości:

  • wypełnienie materaca - wkład materacyka dla dziecka musi zawierać materiał o właściwościach antyalergicznych, antybakteryjnych oraz antygrzybicznych;
  • dodatkowo, w materacu dla niemowląt powinna być zachowana prawidłowa cyrkulacja powietrza, która umożliwia utrzymanie temperatury niemowlęcia na właściwym poziomie;
  • materace dla niemowląt powinny stanowić oparcie dla kręgosłupa, gdyż dobór nieodpowiedniego modelu może przyczynić się do późniejszych problemów oraz wad postawy.

Ważna jest zatem elastyczność i sprężystość, które dopasowują powierzchnię materaca do kształtu oraz pozycji niemowlęcia. Zbyt miękkie materace dla niemowląt mogą powodować trudności w przemieszczaniu się w obrębie łóżeczka oraz problemy związane z przekręcaniem główki z boku na bok bądź odchylaniem jej do tyłu. Wszystko to może zagrażać prawidłowemu rozwojowi dziecka. Dobrym rozwiązaniem są materace o średniej twardości, które nie będą się uginać pod ciężarem niemowlęcia oraz utrzymają jego kręgosłup we właściwej pozycji.

Materac dla niemowlaka - pełna ochrona niemowlęcia podczas snu

Wybierając materacyk dla dziecka, warto zainwestować w materac z pokrowcem. Jest on nieprzemakalny, w związku z tym zapewnia większą higienę i ochronę materaca dla niemowlaka, zwiększając jego żywotność. Dobrym rozwiązaniem jest także materac dwustronny dla niemowlaka, umożliwiający zmianę używanej strony w zależności od wagi dziecka. Jeśli chodzi o wielkość, standardowo materac 60x120 dla niemowlaka jest najbardziej popularnym modelem, dostępne są jednak również inne wymiary materacy dla niemowląt. W każdym przypadku ważna jest solidna oraz wytrzymała konstrukcja materacy, która gwarantuje ich długoletnie użytkowanie.

Oferujemy materace dla niemowląt posiadające pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Współpracujemy wyłącznie z zaufanymi producentami, którzy dostarczają nam produkty najwyższej jakości. Oprócz materacy dla niemowlaków znajdziesz u nas także materace dla nastolatków. Dysponujemy również bogatą ofertą materacy sprężynowych, piankowych, lateksowych, medycznych i rehabilitacyjnych, z kokosem, nawierzchniowych. Znajdziesz u nas także stelaże bez regulacji, z regulacją ręczną, elektryczną oraz poduszki o właściwościach zdrowotnych. Oferowane przez nas produkty są połączeniem innowacyjnych rozwiązań oraz estetyki wykonania.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.