Materace dla niemowląt

Narodziny dziecka to przełomowy moment w życiu każdej rodziny. Chcąc zapewnić mu prawidłowy rozwój, powinniśmy wybierać wyłącznie wyposażenie wysokiej jakości. Materace dla niemowląt wykonane z bezpiecznych tworzyw to obowiązkowy element łóżeczka.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Najważniejsze cechy materacy dla niemowląt

Zanim zdecydujemy się na zakup właściwego modelu, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na wypełnienie. Wkład zawierać musi materiał o właściwościach antyalergicznych, antybakteryjnych oraz antygrzybicznych. Dodatkowo zachowana powinna być prawidłowa cyrkulacja powietrza, która umożliwia utrzymanie temperatury niemowlęcia na właściwym poziomie. Materace dla niemowląt powinny stanowić oparcie dla kręgosłupa. Dobór nieodpowiedniego modelu przyczynić się może do późniejszych problemów oraz wad postawy. Ważna jest zatem elastyczność i sprężystość, które dopasowują powierzchnię materaca do kształtu oraz pozycji niemowlęcia. Zbyt miękkie materace dla niemowląt powodować mogą trudności w przemieszczaniu się w obrębie łóżeczka. W początkowych miesiącach swojego życia dziecko spędza w łóżeczku większość czasu. Problemy związane z przekręcaniem główki z boku na bok bądź odchylaniem jej do tyłu sprawią, że dziecko nie będzie rozwijać się w prawidłowy sposób. Zalecamy wybór materaca o średniej twardości, który nie będzie uginał się pod ciężarem niemowlęcia oraz utrzyma kręgosłup we właściwej pozycji.


Pełna ochrona niemowlęcia podczas snu

Warto zainwestować w model wyposażony w nieprzemakalny pokrowiec. Zapewnia większą higienę i ochronę materaca dziecięcego, zwiększając jego żywotność. Solidna oraz wytrzymała konstrukcja gwarantuje długoletnie użytkowanie – np. w przypadku większej ilości pociech. Pamiętajmy, iż materac jest jednym z elementów wyposażenia łóżeczka. Każdy z nich powinien być prawidłowo dobrany, jedynie wówczas otrzymujemy gwarancję bezpiecznego i zdrowego snu niemowlęcia.
Oferujemy materace dla niemowląt posiadające pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Współpracujemy wyłącznie z zaufanymi producentami, którzy dostarczają nam produkty najwyższej jakości. Dysponujemy bogatą ofertą materacy sprężynowych, piankowych, lateksowych, medycznych i rehabilitacyjnych, z kokosem, nawierzchniowych, stelaży bez regulacji, z regulacją ręczną, elektryczną oraz poduszek o właściwościach zdrowotnych. Oferowane przez nas produkty są połączeniem innowacyjnych rozwiązań oraz estetyki wykonania.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć