Jaki materac dla dziecka kupić?

Materac dopasowany do wieku dziecka

Rodzice, dbając o swoje pociechy, pragną zapewnić im zdrowy i bezpieczny rozwój. Wyposażenie pokoju dziecka powinno być zatem dobrze przemyślane. W początkowym okresie rozwoju niemowlęta spędzają w łóżeczku większość swojego czasu. Jego konstrukcja nie może stanowić zagrożenia, a materac zapewniać powinien właściwą podporę dla całego ciała.

Materac dla dziecka musi być doskonale dopasowany i dobrany indywidualnie do wieku. Model nie może być zbyt miękki, ani zbyt twardy. Należy wybierać produkty wspomagające rozwój, które umożliwią prawidłowy i zdrowy odpoczynek nocny.

Materac dla dziecka – na jakie cechy należy zwrócić uwagę?

·         Rozmiar materaca – produkt powinien być maksymalnie dopasowany do osoby go użytkującej. Materac dla dziecka w wieku niemowlęcym posiada wymiary przystosowane do umieszczenia w łóżeczku – 60x120 bądź 70x140. Rodzice starszych dzieci decydują się najczęściej na modele o wymiarach 80x160, 80x180, 90x190 lub 80x180. Im większy rozmiar, tym materac użytkowany może być dłużej.

·         Rodzaj wypełnienia – najważniejszą cechą materaca dla dziecka jest materiał w jego wnętrzu. Powinien być on w pełni bezpieczny dla zdrowia dziecka, antyalergiczny i higieniczny. Wypełnienie odporne na rozwój bakterii, grzybów, roztoczy bądź pleśni nie jest szkodliwe dla dróg oddechowych. Szczególnie polecanymi modelami są materace dla dziecka wykonane z pianki wysokoelastycznej bądź lateksowe. Oba produkty cechują się właściwym podparciem dla kręgosłupa oraz wspomagają rozwój dziecka.

·         Grubość – ze względu na niższą wagę, dzieci nie potrzebują tak grubych materacy, jak dorośli. Zazwyczaj rodzice decydują się na materac o grubości około 11 cm (do 12 roku życia dziecka), a następnie, gdy nastolatek zaczyna szybciej rosnąć, zmieniają materac na nieco grubszy. Oczywiście nie jest to zasada, na zakup grubszego materaca zdecydować się możemy niezależnie od wieku dziecka.

·         Pokrowiec – warto wybrać materac, który wyposażony będzie w pokrowiec. Powinien być on wykonany z naturalnej tkaniny, która będzie bezpieczna dla zdrowia i skóry dziecka. Istotna jest również możliwość ściągnięcia pokrowca w każdym momencie, a następnie wyprania go w pralce. Zalecany jest wybór materiału, który posiadać będzie właściwości antygrzybiczne, antybakteryjne oraz szybkoschnące.

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Bardzo ważne jest porównanie oferowanych przez producentów modeli, które mogą znacząco się od siebie różnić. Materac dla dziecka powinien być przede wszystkim bezpieczny, wspomagać jego rozwój i być doskonałym podparciem dla kręgosłupa oraz mięśni.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.