Bezpieczny materac dla dziecka

Bezpieczny materac dla dziecka – rodzaje, cechy

Sen dziecka różni się znacznie od nocnego wypoczynku osób dorosłych – jest regularniejszy i dłuższy. Niezwykle istotne jest zapewnienie najmłodszym odpowiednich warunków, które umożliwią bezpieczny i spokojny wypoczynek. Materac w łóżku naszej pociechy odgrywa istotną rolę, ponieważ znacząco wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, powinniśmy dokładnie zapoznać się z jego właściwościami.

Materac dla noworodka

Niezależnie od wieku dziecka, materac musi być maksymalnie dopasowany do jego potrzeb. Noworodki spędzają w łóżeczku większość swojego czasu. W trakcie długiego snu ich ciało rozwija się oraz rośnie. Materac stanowić powinien zatem idealne dla dziecka podłoże. Optymalna twardość zapewnia właściwe podparcie dla kręgosłupa oraz mięśni. Bardzo ważne jest również dobranie właściwego rozmiaru materaca do łóżeczka. Szeroka przestrzeń przy szczebelkach grozić może utknięciem w jej obrębie nóżki bądź rączki dziecka. Najczęściej polecanymi modelami dla noworodków są materace piankowe wysokoelastyczne lub lateksowe. Odpowiedni rodzaj wypełnienia pozwala na swobodną zmianę pozycji. Noworodek na zbyt miękkim materacu mógłby się zapadać, a jego ruchy byłyby ograniczone. Istotnym wyposażeniem jest również pokrowiec. Możliwość jego wyprania pozwala na zapewnienie właściwej higieny.


Materac dla dzieci i nastolatków

Starsze dzieci również wymagają dobrej jakości materaca. Długie godzinny spędzane w ławce szkolnej oraz aktywny tryb życia znacząco wpływają na rozwój ciała dziecka. Odpoczynek senny jest okazją do zregenerowania się organizmu młodego człowieka. Materac dla dziecka musi zatem stanowić doskonałe podparcie dla całej sylwetki. Źle dobrany model może znacząco przyczyniać się do pojawienia się wady postawy. Kręgosłup musi mieć zapewnione właściwe podłoże, które pozwoli na ułożenie go w odpowiedniej pozycji. Ważne jest, aby materac dla dziecka wspierał jego rozwój. W przypadku dzieci starszych również sprawdzą się materace lateksowe, piankowe wysokoelastyczne czy termoelastyczne. Doskonale dopasowują się do sylwetki osoby śpiącej, dzięki czemu zapewniony jest maksymalny komfort snu.


Gwarancja bezpieczeństwa

Materac dla dziecka powinien być wykonany wyłącznie z bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Wysokiej jakości wypełnienie nie gromadzi w swoim wnętrzu kurzu bądź roztoczy, uniemożliwia również rozwój bakterii oraz grzybów. Materac posiadać musi wymagane atesty, które stanowią gwarancję jego bezpieczeństwa – np. atest Instytutu Matki i Dziecka.

Zdrowy wypoczynek nocny bezpośrednio przyczynia się do dobrego samopoczucia oraz rozwoju. Niewygodny materac w łóżku dziecka znacząco obniży jakość snu, a nasza pociecha nie będzie wypoczęta i zregenerowana po przespanej nocy. Materac dla dziecka o optymalnej sprężystości i elastyczności reaguje na zmianę pozycji – ekspresowo wracając do pierwotnej postaci. Odporność na odkształcenia pozwala na długoletnie i bezproblemowe użytkowanie. Pamiętajmy o wyborze modelu, którego jakość wykonania gwarantować będzie solidną i wytrzymałą konstrukcję.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć