Materac sprężynowy czy piankowy – jaki wybrać?

Materac sprężynowy czy piankowy – jaki wybrać?


Odpowiednio dobrany materac jest gwarancją zdrowego i bezpiecznego snu. Zanim jednak zdecydujemy się na jego zakup, powinniśmy dokładnie zapoznać się z modelami dostępnymi na rynku. Niezwykle istotne jest dobranie produktu, który maksymalnie dopasowany będzie do naszych potrzeb. Czym różni się materac sprężynowy od piankowego oraz w który z nich warto zainwestować?


Tradycyjny czy nowoczesny model?

Materac sprężynowy cieszy się ogromną popularnością i wciąż bardzo chętnie wybierany jest przez zwolenników klasycznych modeli. Jednak nie jest to jedyny rodzaj materaca, na jaki możemy się zdecydować. Wiele osób sięga po nowocześniejszy model wypełniony specjalistyczną pianką. Warto zaznaczyć, że oba materace posiadają cechy, które znacznie zwiększają jakość naszego nocnego odpoczynku. Różnią się budową, a tym samym innowacyjnymi rozwiązaniami w jej obrębie. Dodatkowo oba modele podzielić możemy na poszczególne rodzaje.


Solidny materac sprężynowy

Materac sprężynowy składa się ze sprężyn umieszczonych w swoim wnętrzu. Wraz z biegiem lat jego konstrukcja ewoluowała i unowocześniała się. Materace tego typu są niezwykle trwałe i wygodne. Solidne wykonanie gwarantuje bezproblemowe użytkowanie trwające latami. Produkty wypełnione sprężynami podzielić możemy na materace interaktywne, kieszeniowe czy multipocket. Umieszczenie sprężyn w oddzielnych kieszonkach pozwala na ich niezależną od siebie pracę, dzięki czemu materac staje się znacznie bardziej funkcjonalny. Zniwelowane są drgania oraz zapewniona jest amortyzacja ruchów. Cechy te są szczególnie atrakcyjne dla par, ponieważ podczas zmiany pozycji partnera w żadnym stopniu tego nie odczujemy. Elastyczna powierzchnia punktowa sprawia, iż materac sprężynowy ugina się tylko w miejscu nacisku. Produkt stanowi doskonałe podparcie dla kręgosłupa oraz mięśni. Podczas snu nasz organizm regeneruje się, ważne jest zatem zapewnienie mu jak najlepszego warunków.


Elastyczny materac piankowy

Pojawienie się innowacyjnych rozwiązań umożliwiło stworzenie materacy wypełnionych specjalistyczną pianką. Modele te charakteryzują się niezwykłą sprężystością oraz elastycznością. Ich budowa opiera się na wykorzystaniu różnych rodzajów pianki. Ze względu na właściwości, materace piankowe są doskonałą opcją dla alergików – pianka nie gromadzi w swoim wnętrzu kurzu i roztoczy. Materace posiadają wewnątrz kanaliki, które zapewniają prawidłowy przepływ powietrza oraz wyparowywanie wilgoci. Elastyczna pianka sprawdzi się w momencie, gdy planujemy wyposażyć łóżko w regulowany stelaż. Materac nie jest wówczas narażony na odkształcenia bądź zniszczenia spowodowane uniesieniem niektórych jego obszarów. Materace piankowe podzielić możemy na modele termoelastyczne oraz wysokoelastyczne. Różnią się one między sobą poziomem elastyczności i sprężystości. Termoelastyczna pianka reaguje na temperaturę ciała, a następnie maksymalnie dopasowuje powierzchnię materaca do sylwetki. Kręgosłup przyjmuje naturalną pozycję, dzięki czemu materac piankowy dedykowany jest osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa, bądź schorzeniami z nim związanymi. 

Cena materaca a jakość wykonani

Oba opisane modele zapewnią nam spokojny i komfortowy wypoczynek. Ciężko jest ocenić, który z materacy – sprężynowy czy piankowy – jest lepszy, wszystko zależy bowiem od naszych wymagań względem produktu. Wybierając idealny dla nas materac, dużą uwagę zwracamy na jego cenę. Przekonanie, iż model tani charakteryzuje się niską jakością wykonania, jest błędne. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na producenta oraz właściwości produktu. Zazwyczaj mamy do dyspozycji ogromny wachlarz materacy zróżnicowanych cenowo. Bez problemu każdy znajdzie produkt maksymalnie dopasowany do swoich potrzeb oraz preferencji – niezależnie od możliwości finansowych.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć