Dlaczego warto kupić materac z kokosem?

Dlaczego warto kupić materac z kokosem?


Producenci materacy oferują nam modele wykonane z różnych materiałów. Wybór odpowiedniego produktu bywa niekiedy utrudniony, ponieważ rynek zalewa ogromna ilość materacy o zróżnicowanych właściwościach. Bardzo dużą popularnością cieszą się materace z kokosem. Zastanawiasz się nad jego zakupem? Dzisiejszy wpis rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości!


Materac z kokosem sprężynowy bądź piankowy

Materac kokosowy wykonany może być z surowców o różnym charakterze. Konstrukcja modeli tego typu najczęściej opiera się na piankach bądź sprężynach kieszeniowych. Oba rodzaje cechują się doskonałą elastycznością punktową, dzięki czemu każda partia ciała zapewnione ma odpowiednie podparcie. Wnętrze materacy kokosowych uzupełnione jest o warstwę kokosową. Wkład zawiera sprasowane, lateksowane włókna kokosowe. Takie rozwiązanie zwiększa sztywność materaca oraz znacząco poprawia wentylację. Materace z kokosem są doskonałym wyborem dla osób ceniących sobie ekologiczne produkty przyjazne środowisku. Włókna kokosowe otrzymywane są z orzechów kokosowych, które znajdują się bezpośrednio na skorupie.


Atuty włókien kokosowych

•    Włókna kokosowe są niezwykle twarde oraz sztywne. Wykorzystanie ich przy produkcji materaca pozwala na otrzymanie solidnej konstrukcji. Nie jest ona narażona na powstawanie wgnieceń lub odkształceń.
•    Naturalne pochodzenie włókien oraz obecne w nich sole mineralne niwelują ryzyko rozwoju bakterii bądź roztoczy. Wnętrze materaca jest maksymalnie zabezpieczone i stanowi higieniczne podłoże dla na naszego ciała.
•    Materac z kokosem doskonale wchłania wilgoć, jednocześnie odpowiednio ją odparowując. Niezależnie od pory roku materac pozostaje suchy i nie wzmaga pocenia się.
•    Komfort i jakość snu zwiększone są dzięki prawidłowej cyrkulacji powietrza wewnątrz konstrukcji materaca.
Materace kokosowe są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych modeli. Dedykowane są zarówno dorosłym, jak i dzieciom, bowiem wykonane są wyłącznie z bezpiecznych materiałów. Wykorzystywane mogą być w łóżkach osób cięższych, ze względu na dużą wytrzymałość oraz trwałość. Materac z kokosem doskonale sprawdzi się również w przypadku alergików. Należy jednak podkreślić, iż materac z kokosem posiada twardszą powierzchnię, może być zatem nieodpowiedni dla osób lubiących wypoczywać na miękkim materacu.
Zalety materaców z kokosem
•    Twardość – materac wyposażony w matę kokosową zwiększa wygodę i jakość nocnego wypoczynku.
•    Higiena – ze względu na wykorzystanie w materacu naturalnych włókien uniemożliwiony jest rozwój bakterii oraz roztoczy.
•    Cyrkulacja powietrza – materac z kokosem zapewnia odpowiedni przepływ powietrza, utrzymując jednocześnie prawidłową temperaturę ciała.


Nic dziwnego zatem, iż materace z kokosem zyskują bardzo duże grono zadowolonych użytkowników. Jeżeli zależy nam na zdrowym i regenerującym wypoczynku, bez wątpienia powinniśmy zainwestować w materac kokosowy.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć