Poradnik - jak wybrać materac, surowce i technologie stosowane w materacach

Jak wybrać materac?
I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Rodzaje sprężyn stosowanych w materacach
Jeżeli zdecydujemy, że naszym wymarzonym modelem będzie materac z wkładem ze sprężyn, warto zapoznać z ich rodzajami, a także zaczerpnąć informacji o ich wadach i zaletach. Obecnie na rynku znajduje się kilka rodzajów sprężyn stosowanych w materacach. Pierwszy typ to sprężyny bonelowe. Ten rodzaj stosowany jest w materacach ekonomicznych. Formatka wykonana jest ze sprężyn o kształcie klepsydry o dość dużej średnicy. Każda sprężyna połączona jest ze sobą drutem spiralnym. Ten typ sprężyn jest dość miękki, stosunkowo szybko zużywa się, nie polecamy go do materacy używanych w domu. Kolejnym typem są sprężyny kieszeniowe, obecnie najbardziej popularny model sprężyn. Zazwyczaj wykonane są w kształcie walca. Każda sprężyna zamknięta jest w specjalnej kieszonce, powodując, że ich praca jest punktowa i niezależna. Materace wykonane ze sprężyn kieszeniowych dość dobrze dopasowują się do kształtu ciała. Kolejnym typem są sprężyny multipocket, to ten sam rodzaj co sprężyny kieszeniowe z jedną zasadniczą różnicą. Ich średnica jest znacznie mniejsza, przez co na 1 m2 jest ich zdecydowanie więcej. Sprężyny są delikatniejsze, posiadają większą niezależność punktową i lepsze dopasowanie do kształtu ciała, to jeden z najlepszych rozwiązań dla materacy sprężynowych. Zarówno sprężyny kieszeniowe jak i multipocket dzielą się na dwie katogorie: jednopolowe i wielostrefowe. Jednopolowe, mają tą samą twardość na całej swojej powierzchni. Wielopolowe to odpowiednio dobrane sprężyny o różnej twardości, tworzą one strefy: głowy - optymalnie podpiera głowę i szyję, ramion - to strefa komfortu, jest miękka, umożliwia właściwe dopasowanie się materaca do odstających części naszego ciała, lędźwi - optymalnie podpiera część kręgosłupa, bioder - jest do druga strefa komfortu o obniżonej twardości, dla jeszcze lepszego dopasowania się wkładu materaca do naszych kształtów, ud, łydek i stóp - te trzy strefy gwarantują optymalne dopasowanie dla naszych nóg. Sprężyny ze strefami twardości, poprzez ich zróżnicowanie, znacznie dokładniej dopasowują się do kształtu ciała.
Co to jest lateks Talalay?
Lateks Talalay jest materiałem naturalnym, a zarazem produktem świetnie sprawdzającym się w produkcji materacy. W Europie używany jest od wielu lat, a marka Vita Talalay jest najdłużej istniejącą firmą produkującą piankę lateksową. Do masowej produkcji została wprowadzona w 1961 roku, jej twórcą był Joseph Talalay.Lateks wytwarzany jest z soku tropikalnego drzewa kauszukowego o nazwie Hevea Brasiliensis. Tradycyjna metoda produkcji, polega na ubijaniu piany z soku lateksowego, a następnie wylewanie go do form, przykryciu i poddaniu działania gorącej pary.Technologia Talalay jest zmodyfikowaną metodą produkcji lateksu naturalnego. Sok jest ubijany na pianę, następnie wtryskiwany jest do specjalistycznej, uszczelnianej próżniowo formy aluminiowej i zamrażany do temperatury -30C. Ten proces powoduje, że utrwala się kulisty kształt pęcherzyków powietrza, powodując ich częściowe otwarcie. Dzięki temu powstaje system kanalików, dzięki którym wymiana powietrza jest łatwa i swobodna. Następnym etapem jest wulkanizacja pianki w temp. 115C w celu utwardzenia jej. Utrwalony zostaje ostateczny kształt lateksu Talalay.
Lateks Talalay Natural 100%
Lateks Talalay Natural produkowany jest z naturalnego mleczka kauczukowego. Pozbawiony jest nieprzyjemnego zapachu, nie zwiera sztucznych wypełniaczy, nie zawiera petrochemikaliów, które negatywnie wpływają na jakość snu i nasze zdrowie. Nowoczesna technologia produkcji zapewnia jednolitą i zwartą strukturę, charakteryzującą się optymalną cyrkulacją powietrza. Jest to produkt przeznaczony dla osób ceniących sobie produkty wykonane z naturalnych surowców, bez sztucznych domieszek, które są zdrowe, komfortowe i przyjazne środowisku. Materace z lateksem Talalay Natural są idealne dla każdego.
Lateks Talalay Intuiton Blue
Talalay Intuition Blue to nowatorski produkt Talalay. Powstał z połączenia wieloletniego doświadczenia i ogromnej wiedzy, popartej badaniami. Technologia ta to bardzo wysoka jakość, a przede wszystkim możliwość magazynowania energii cieplnej. Intuition to najinteligentniejszy produkt Talalay. Znacząco przyczynia się do poprawy jakości snu. Dzięki uzyskanej równowagi cieplnej oraz właściwościom Talalay, budzimy się wyspani i wypoczęci. Niewątpliwą zaletą Talalay Intuition Blue jest regulacja ciepła. Unikalna struktura z otwartymi komórkami zapewnia wygodę oraz odpowiednią wentylację. Rozwiązuje problem wahań temperatury, w zależności od potrzeby oddaje lub pobiera energię. Jest to szczególnie ważne dla osób o nadmiernej potliwości. Technologia Intuition jest połączeniem procesu Vita Talalay oraz techniki TES - Thermal Energy Storage, czyli magazynowania energii cieplnej. Efektem tego powiązania jest PCM - Phase Changing Material. Technologia ta zawarta jest w materiale, który czerpie korzyści ze zmian stanu skupienia (stały i ciekły), przyjmując lub oddając przy tym energię.
Lateks Talalay Embrace
Lateks Talalay Embrace charakteryzuje się doskonałą elastycznością, posiada unikalną strukturę o otwartych komórkach, zapewnia optymalną wentylację, miękkość i trwałość. Embrace łączy dwie wyjątkowe zalety: lateks Talalay oraz właściwości visco-elastycznej pianki. Materac wykonany z Talalay Embrace delikatnie formuje się podążając za kształtem ciała, zapewniając przy tym odpowiednią regulację temperatury. Świetnie reaguje na nacisk i ciepło, odpowiednio układając się pod jego krzywiznami. Leżąc na materacu Embrace mamy poczucie przyjemnego i delikatnego zapadania się. Jest to miłe i przyjemne odczucie, zapewniające relaks i odprężenie.
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć